ELMACIK SU ŞİŞELEME TESİSİ İÇİŞLERİ BAKANIMIZIN KATILDIĞI RESMİ TÖRENLE AÇILDI

Bakan Şahin, Sakarya’nın Hendek ilçesinde Polis Bakım ve Yardım Sandığı tarafından kurulan Atatürk Orman Çiftliği Elmacık Su Tesislerinin açılışını gerçekleştirdi. Kısa adı POLSAN olan Polis Bakım ve Yardım Sandığı tarafından kurulan Atatürk Orman Çiftliği Elmacık Su Tesisleri düzenlenen törenle hizmete girdi. Açılış törenine İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, POLSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Pek ve Sakarya protokolü katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan POLSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Pek tesisin alanında Türkiye’de en modern tesis olduğunu dile getirerek tesisin toplam 32 milyon TL’ye mal olduğunu söyledi.

Açılış töreninde konuşan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, “Bereketli Sakarya topraklarında bereketin bir işareti olarak Elmacık dağlarından çıkarak bu tesislerde ambalajlanarak tüketime hazır hale getirilen tesisleri açılışındayız. Polis Bakım ve Yardım Sandığının bir iktisadi faaliyet olarak üyelerine katkı sağlamak adına bugüne kadar yaptığı en güzel yatırımlardan birisidir. Tesisin özelliklerini hep birlikte gördük. Alanında en modern makine ve teçhizatına sahip bir tesis olarak hizmete başlıyor. Türkiye kalkınmasında bir yere endekslenmiş bir yerde durmuyor. Gelişen ve kalkınan bir Türkiye gerçeğine sahibiz. Suda da ekmekte de diğer sanayi ve teknolojik ürünlerde de yani her alanda yenilenme, kendini geliştirme anlayışı içerisinde devam etmektedir” dedi.

Şahin, açılan tesisin polis, jandarma ve güvenlik personelinin daha iyi ve huzurlu hizmet etmesine katkı sağlayacağını belirterek, “Bu tesis bundan dolayı ayrı bir önem arz etmektedir. Bizim için bu ülkede taş üstüne taş koyan her müteşebbis alnı öpülecek kişilerdir. Bugün burada arkadaşlarımızın büyük fedakarlıkla hayata geçirdikleri bu tesis, benzerlerinden önde olan ve övülmeye layık bir tesisidir. Arkadaşlarımızı bu anlamda tebrik ediyorum. Bu sudan alınacak her yudum, şehit polis ailelerimize bir katkı olarak dönecek; ülke güvenliğine küçük ve sembolikte olsa bir katkı sağlamış olacağız. Sakarya değişik tesislerin olduğu marka bir tesis” diye konuştu.

Depremin ardından Sakarya’da görev yaptığını hatırlatan Şahin, “Sakarya’da OSB’ler dolu. Sakarya bulunduğu bölgenin öncüsü bir şehir. 1999 yılının acı depreminden sonra bu şehir bir üzüntü yaşadı. Bu günlerde bendeniz de Sakarya’da uzun süre bulunmak sureti ile o acıların sarılması için arkadaşlarımızla çalıştık. O günleri biliyoruz. Sakarya’nın yıldızının hızla yükselmesine bir sekte veren depremin ardından 2012’de Sakaryamız yaralarını sarmış kendini toparlamış ve yeniden bir marka şehir olarak ve cazibe merkezi olarak varlığını sürdürüyor. Şehirler yarışında bende varım diyor. Sakaryamızın genel kalkınmasını gıpta ve sevinçle izliyoruz” dedi.

Bakan Şahin konuşmasının ardından fabrikanın açılış kurdelesini keserek tesiste incelemelerde bulundu.