Çünkü İdeal 7,96pH Değerine Sahiptir

İdeal pH Değeri İle Elmacık Su...

pH değeri 8’e yakın olan sular vücudumuzun kimyasını olumlu yönde etkiler. Elmacık 7,96 ideal pH değeri ile kanın alkali seviyesinin düzenlenmesine ve sağlığımıza katkıda bulunur.

pH Nedir?

Bir maddenin asit veya alkali değerini anlamak için kullandığımız ölçüye pH (potansiyel hidrojen) denir. Maddenin içindeki asit, nitelikli hidrojen iyonlarının yoğunluğuna göre ölçüm yapılır. pH cetveli 0 – 14 arasıdır. 0 aşırı asit, 14 de aşırı alkali demektir. 7 pH derecesi ise ne asit ne alkali yani maddenin nötr olduğunu gösterir. Modern yaşamda sürekli asit oluşturan etkilere maruz kalırız. Çevremizdeki kirlilik ve kimyasallar bedenimizdeki asit oluşumunu artırır.

Yararları Nelerdir?

Kanın pH derecesini sağlıklı tutmak için (7,35 – 7,45 arasında) bedenimiz çeşitli yöntemlere başvurur. Bazı mantar türleri ise vücutta düşük pH derecesinde ürerler. Egzama ve sedef hastalığı gibi iltihaplı hastalıklar da asitli ortamları sever. Habis kanser hücreleri de anaerobik yani oksijensiz ortamlarda türer. Asit ortamını dengelemek için yaşantımıza %75 oranında alkali oluşturan sağlıklı su ve yiyecekleri sokmak gerekir. Bu sayede kişiler daha kolay sakinleşmekte, duygusal iniş ve çıkışlarını dengeleyebilmektedir. Ayrıca, vücuttaki ağrıları ve diğer sağlık sorunlarını en aza indirmek ve vücudun kendini iyileştirebileceği ortamlar yaratabilmek için alkali oluşturan sağlıklı su ve yiyecekler kullanılmalıdır.